BAWIMY SIE I UCZYMY - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

31 marca 2018 r.


KAMELOT JR od GRANNY - niezwykle ciekawa, zajmująca gra z zadaniami kształtującymi umiejętność logicznego myślenia.

Na początek opowiem o jednej grze, ale nie byle jakiej. Efekt WOW murowany. Jak pewnie zauważyliście, na blogu nie było jeszcze żadnego wpisu poświęconemu grom. Już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż Maciek zwany potocznie Dziedzicem, nie przepada za grami. Pomyślicie sobie, że słabą reklamę robię dla nowego wpisu i gier ale nic bardziej mylnego.

10 stycznia 2018 r.Ola, moja psiapsiółka z pracy, mam dwójki uroczych chłopców, którą serdecznie pozdrawiam i obiecują spotkać się z nią na kawkę, zapytała mnie co mogę polecić trzylatkowi, który nie może usiedzieć w miejscu ?????
Hmmmmmmm  dziecko, dziecku nie równe i każde interesuje się zgoła czymś innym, ale pierwsze co przyszło mi na myśl, zwłaszcza że mój wzrok milion razy w ciągu dnia pada na wszelkiej maści klocki, to KLOCKI SUPER BLOCKS KING CASTLE ZAMEK KRÓLA oraz  PLAC BUDOWY.

1 sierpnia 2017 r.

Jeśli ktoś z Was, nie zna jeszcze Akademii Twórczego Rozwoju BYSTRZK to........ niechaj dzierżąc w dłoni kubek z gorącą, aromatyczną herbatką, rozsiądzie się wygodnie w fotelu i zapozna się z krótką mą opinią na temat tego, czy warto posyłać tam nasze pociechy, czy warto "tracić" czas na kolejne pseudo szkółki i co nasze pociechy (a wraz z nimi i my) zyskają uczęszczając na bystrzakowe zajęcia?

30 września 2017 r.Europejska Noc Naukowców - Olsztyn 2017

W dniu 29 września b.r. odbyła się w Olsztynie Europejska Noc Naukowców. Wykłady i zajęcia były prowadzone w trzech lokalizacjach tj. na ulicy Bydgoskiej, w Centrum oraz w Kortowie. W tym roku i ja miałam przyjemność zobaczyć co i jak . Chciałabym móc powiedzieć, że mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wielu wykładach i zajęciach zorganizowanych w ramach nocy naukowców, ale aż tak dobrze to nie było.


14 września 2017 r.


Mikroskop ....... zabawka czy raczej pomoc naukowa? Na rynku dostępnych jest wiele modeli począwszy od tych zabawkowych, skończywszy na bardzo profesjonalnych. Kupno mikroskopu nie jest wcale prostą rzeczą. Chcieliśmy kupić, ale nie chcieliśmy kupować  najtańszego, licząc się z tym, że jakość obrazu może być marna, ani też inwestować niebotycznych pieniędzy, bo z dziećmi jak to z dziećmi. Nigdy nic nie wiadomo. To co nam może wydawać się nieziemsko atrakcyjne i ciekawe, ich wcale nie musi wyrwać z kapci.W końcu dokonaliśmy wyboru ...................


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego