EXPERYMENTOWO - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

TU I TAM

Aktywna majówka w Centrum Nauki
Eksperyment w Gdyni !!


 
Majówka zbliża się WILEKIMI krokami, a to oznacza, że czas wyruszyć z domu i spędzić choć jeden dzień z dala od znajomych kątów. Podobno nie wystarczy nie iść do pracy i zaprzestać wykonywania tych samych, codziennych obowiązków żeby w pełni wypocząć. Żaby odstresować się i naładować akumulatory należy choć na krótką chwilę zmienić dobrze znane nam otoczenie, miasto i wyruszyć gdziekolwiek.
 
Noooooo i ja mam dla Was idealną propozycję na spędzenie jednego dnia poza domem i poza swoim miejscem zamieszkania. No, chyba że mieszkacie w Gdyni. A jeśli hodujecie w domu małego Smerfa Ważniaka to jest to wprost wymarzona propozycja dla Was.

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni !!!!

Miejsce, które cieszy na każdym kroku. Idealne dla wszystkich, bo tu nie ma ograniczeń wiekowych.  Miejsce niezwykle interesujące i intrygujące. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić to ……… chęci poznania otaczającego nas świata i praw jakie nim rządzą. Nie tylko ci najmniejsi odkrywcy będą zachwyceni. Starsza młodzież również, bardzo szybko odnajdzie się w Centrum Nauki Experymentowo. Wiem co mówię, bo miejsce to przetestowane zostało przez na nas – rodzicach.
 
 
Ok. Żeby nie przedłużać, bez zbędnych ceregieli, ale płynnie przechodzę do meritum.
 
Centrum jest duże, bardzo duże, dla nas było wręcz ogromne. Choć podobno w porównaniu z Centrum Nauki Kopernik Experymentowo może wydać się niewielkich rozmiarów.
 
A co można zobaczyć i czego doświadczyć w centrum??
 
W centrum znajduje się 120 interaktywnych stanowisk, a samo miejsce podzielone jest na cztery strefy tematyczne: hydroświat, drzewo życia czyli zjawiska przyrodnicze, niewidoczne siły tj. zjawiska fizyczne i akcja czyli my – człowiek i zagadki naszego ciała.
 
Oprócz stałych ekspozycji, centrum ma w swojej ofercie wystawy czasowe, a także przeróżne działania edukacyjne. Prezentowana fotorelacja pochodzi z ubiegłego roku, a dokładniej mówiąc z końca października a fakt, że dopiero teraz znalazłam czas na opisanie jej dowodzi tylko temu, że doba jest zbyt krótka na realizację wszystkich punktów z listy tak długiej, jak najdłuższy papier toaletowy. Co nie zmienia faktu, że miejsce jest bardzo, ale to bardzo ciekawe i koniecznie musicie się tam wybrać.
 
Z rzeczy ważnych i ważniejszych. Jeśli planujecie wybrać się do EXPERYMENTOWA tak jak my, to polecam zakup biletów przez internet, gdyż chętnych do odwiedzenia tego zacnego miejsca nie brakuje. Zakup biletów na miejscu w dniu wizyty wiąże się z pewnym ryzykiem, a mianowicie może nie być wolnych miejsc !!!!! Dlatego warto zrobić to wcześniej.
 
Ile czasu zajmuj czynne zwiedzanie EXPERYMENOWA?? Nam wizyta zajęła 4 godziny.
 
Fajne jest to, że na terenie Centrum znajduje się specjalnie wydzielone miejsce, gdzie można coś zjeść i wypić, ale  ……….. jeśli nie macie zabranych ze sobą własnoręcznie przygotowanych kanapek skazani jesteście na kanapki i słodkie przekąski z maszyny. Jeśli wyjdziecie z Centrum, nie ma możliwości ponownego wejścia na teren obiektu na ten sam bilet. Także lepiej zaopatrzyć się w prowiant nieco wcześniej.
 
My swoją wyprawę zaplanowaliśmy w dzień powszedni tj. piątek. Zwiedzanie rozpoczęliśmy ok. godz. 11:00 i już było sporo zwiedzających, głownie za sprawą wycieczek szkolnych. Jak już wspomniałam w Experymentowie spędziliśmy 4 godziny i co rzuciło mi się w oczy, to mniej więcej w tym samym czasie znaczna część zwiedzających tj. wycieczki szkolne również opuszczała Centrum. Także od godziny 15:00 Centrum było niemal puste. Jeśli macie do pokonania mniejszą odległość aniżeli my (tj. Olsztyn – Gdynia) i wolicie zwiedzać bardziej kameralnie, możecie przyjechać do Centrum znacznie później, żeby uniknąć tłumów. Niemniej jednak EXPERYMENTOWO jest na tyle duże, że nie musieliśmy stać w w kolejce i czekać na to, ażby móc obejrzeć czy też doświadczyć czegokolwiek. A nawet jeśli któreś ze stanowisk było aktualnie zajęte, to wokół jest tyle innych interesujących eksponatów przy których można ciekawie i z pożytkiem poczekać na swoją kolej.
 
Jeśli chodzi o cennik to wachlarz cenowy jest spory i wszelkie możliwe kombinacje znajdziecie TUTAJ. Czy drogo? Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie tak twierdził choć osobiście uważam, że jak na tak dużą ilość atrakcji cena nie jest zbyt wygórowana. I pamiętajcie ………….. radość dziecka bezcenna ;)

I jeszcze jedno. Jak zauważyliście, w centrum jest kilka stanowisk z wodą. Opierając się na własnym doświadczeniu i poczynionych obserwacjach, radzę Wam zabrać dla swoich młodych naukowców ubrania na zmianę.

Bawcie się dobrze ;)  


   Powyższy wpis, podobnie jak pozostałe, powstał pod osłoną nocy, także ................ nie powiem, napracowałam się przy nim. Jeśli  podobał Ci się, czy też okazał się przydatny, napisz mi o tym, polub, zostaw ślad w postaci komentarza. To dla mnie miłe, ważne i niezwykle motywujące.
           Jeśli uważasz, że jeszcze komuś może okazać się pomocny, nie wstydź
się – puść go dalej w eter.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego