Malbork i jego DINOPARK 18-10-2017 - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

TU I TAM
Malbork i jego Dinopark - fascynujący park dinozaurów i smoków

    

Szukając zdjęć do kolejnego blogowego artykułu na temat, który już za kilka dni będzie tematem HOT, a mianowicie przebrania z okazji Halloween, natknęłam się na kilka zdjęć z naszej ubiegłorocznej wyprawy do Malborka i jego DINOPARKU.  
Starsza "młodzież" Malbork kojarzy raczej z zamkiem, ale ci którzy posiadają potomstwo znają go z innej strony. Na zwiedzanie zamku Maciek w owym czasie był jeszcze za mały i raczej zwiedzanie go odłożymy na przyszły rok, ale dzięki rekomendacji naszej rodziny z Tczewa, kroki swe skierowaliśmy właśnie do DINOPARKU. Musicie mi wybaczyć, bo zdjęć jest jak na lekarstwo (kojarzę, że było ich więcej, chyba gdzieś je wcięło), ale może to i lepiej ..........tą niewielką ilością fotografii zachęcę Was do wyprawy w świat dinozaurów, smoków i innych atrakcji oferowanych przez park. W cenie biletu prócz wymienionych wcześniej parków, mamy jeszcze park linowy, mini zoo, wioskę neandertalską, muzeum skamieniałości, piaskownicę archeologiczną usytuowaną na placu zabaw i wiele dodatkowych atrakcji, za które można dodatkowo dopłacić. Naszą wyprawą zaplanowaliśmy na początek sierpnia i jeśli o pogodę to była troszkę kapryśna, troszkę padało, troszkę świeciło słońce. Cóż, taki mamy klimat ;) Pomimo wakacyjnego okresu, na szlaku dinozaurów i smoków nie było tłoku. Dopiero na placu zabaw zobaczyliśmy jak wiele osób przybyło do DINOPARKU.   
Park jest spooooorych rozmiarów i musicie zarezerwować sobie równiez dużo czasu, żeby zaliczyć wszystkie atrakcje. A gdzie on jest? W parku miejskim, praktycznie w samym centrum miasta i co jest mega fajne, w ogóle tego nie czuć.  Aaaaaaaa zapomniałabym dodać bardzo istotą rzecz, a mianowicie dinozaury to nie tylko sporych rozmiarów okazy ale jeszcze niesamowity ruch i dźwięk, który potrafi nie lada zaskoczyć. Śmiać mi się chce na samo wspomnienie pierwszej reakcji Maćka na ruszającego się i ryczącego dinozaura. Ale muszę być z Wami szczera......... ze strachu, na krótką chwilę i ja uniosłam swoje kilogramy nieco pod ziemię.  

Więcej na temat parku znajdziecie tutaj - Dinopark

Gorąco zachęcam Was do skorzystania z ostatnich dni słonecznej pogody. Zapakujcie dzieciaki do aut, pociągów tudzież innych środków transportu i wyruszcie wspólnie w niesamowita podróż do świata dinozaurów. To tu chłopcy stają się pogramocami smoków a dziewczynki księżniczkami.   Powyższy wpis, podobnie jak pozostałe, powstał pod osłoną nocy, także ................ nie powiem, napracowałam się przy nim. Jeśli  podobał Ci się, czy też okazał się przydatny, napisz mi o tym, polub, zostaw ślad w postaci komentarza. To dla mnie miłe, ważne i niezwykle motywujące.
           Jeśli uważasz, że jeszcze komuś może okazać się pomocny, nie wstydź
się – puść go dalej w eter.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego