Nowości w dziecięcej biblioteczce cz. 4 cała 19-11-2017 - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

książki

    
Ostatnio zaniedbywałam Was okrutnie, ale miałam swoje powody. Niestety, pogodzenie pracy zawodowej, prowadzenie domu, wychowywanie syna, uczestniczenie w życiu przedszkolnym niezwykle trudno jest pogodzić z dodatkowymi atrakcjami takimi jak prowadzenie bloga. Choć bardzo, ale to BARDZO w tym wszystkim uczestniczy Tomek, to i tak (jak mówi stare ludowe przysłowie) całe życie dupa z tyłu ;)  Długo biłam się z myślami o czym najpierw Wam napisać i stwierdziłam, że czas na książki. Po pierwsze dlatego, że dawno o nich nie pisałam a po drugie, że mogą okazać się idealnym prezentem z okazji zbliżających się Świąt.
W kolejce czeka cała masa publikacji, ale dziś zapraszam Was na książki - serie a na pierwszy plan idą ....................

Opowieści z parku Percy'ego i wspólne przeżywanie z nim i grupką jego przyjaciół wielu niesamowitych przygód.  O Percym powstało 6 książek i każda z nich opowiada inną historię. Książki bardzo ładnie wydane, z pięknymi ilustracjami. Duże litery zachęcają starszego przedszkolaka do samodzielnego składania liter zaś krótkie teksty bardzo pomocne są w rozwijaniu nauki czytania. Książka idealna jest również dla młodszych dzieci ponieważ krótki i zwięzły tekst nie zdąży ich znudzić jak to bywa w przypadku zbyt długich opowiadań. W tych książkach fajne jest również to, że na końcu kryje się tzw. "rozkładówka" będąca dodatkową atrakcją.  

Poniżej "Po burzy" oraz "W poszukiwaniu skarbu". Ponadto ukazały się jeszcze takie tytuły jak: "Mroźna noc" (tytuł idealny na obecnie panującą pogodę za oknem, nawet jeśli natura poskąpiła nam śniegu), "Przejażdżka z Percym", "Tajemnicza ścieżka" oraz "Wyprawa ratunkowa". Każdą z nich gorąco POLECAM

Książki do kupienia - TUTAJ i TUTAJ


Opowieści z Parku Percy'ego Po burzy - Butterworth Nick Wyd. AMEET

    

Opowieści z Parku Percy'ego Poszukiwanie skarbu - Butterworth Nick Wyd. AMEET    
Kolejną serią książek, którą chciałabym Wam polecić to seria przygód chłopca  o imieniu Ivar. Jest posiadaczem niezwykłego pudełka, które zamieszkują równie niezwykłe istoty, o których Ivar wie niemal wszystko, a przynajmniej bardzo dużo. Z chwilą gdy tata Ivara zasypia, chłopiec za pośrednictwem tajemniczego pudełka przenosi się do krainy …............... dinozaurów.  
Książki zawierają pełne ciepła przygody, które przenoszą czytelnika w odległy świat prehistorycznych zwierząt. Każda z nich kończy się kilkoma informacjami, które główny bohater – dinozaur opowiada o sobie tj. kiedy żył, ile wżył i mierzył, czym się żywił itd.

Książka do kupienia - TUTAJ

Ivar i zaginiony DIPLODOK Lisa Bjarbo, Emma Gothner Wyd. Czarna Owca    
Seria o ELMERZE czyli słoniu w kratkę, skradła serca przedszkolaków na całym świecie. Każdy kocha słonie, a słoń w kratkę może być tylko lepszy ;)
Razem z gł. bohaterem młody czytelnik uczy się otwartości i tolerancji na inność otaczającego go świata. Odkrywa swoje indywidualne cechy i talenty, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać nowych przyjaciół. Seria książek z przygodami Elmera prostymi środkami chwali subtelność i delikatność, inteligencję i wyrozumiałość a przy tym bawi dzieci.

Książka dokupienia - TUTAJ
          
ELMER i zagubiony miś David Mckee Wyd. Papilon


    
"Gdy smok się wprowadza" i "Gdy smok się wprowadza ponownie" Moore Jodi  Wyd. Czy Tam

To niezwykle ciepłe, piękne i mądre bajki, a takie lubimy najbardziej. Całość w przepięknej i niezwykle kolorowej szacie graficznej do tego w delikatny i subtelny sposób dotykające tematów często dla dzieci trudnych, także do nazwania.  
Książeczki te są opowieścią o wyobraźni, która ma ogromną moc a jednoczesnie nie ma żadnych granic i jest najlepszym lekiem na nudę. Dziecko, które zbuduje zamek z piasku, z którego zerka na niego wielki, czerwony smok, to prawdziwy szczęściarz. Bo posiadanie bogatej wyobraźni a co najważniejsze korzystanie z niej, to napiękniejsza sprawa na świecie. Można wtedy tworzyć swój własny świat i przyjaciół, dzięki którym każda najprostsza czynność z łatwością przerodzi się w prawdziwą przygodę! A najlepsze jest to, że z takim darem w nasze życie nigdy nie zakradnie się nuda.

"Gdy smok się wprowadza ponownie" to kontunuacja o wyimaginowanym przyjacielu-smoku książeczki "Gdy smok się wprowadza". Książka ta porusza bardzo ważny temat, a mianowicie zazdrość w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny (młodszego braciszka). To wyjątkowa lektura jest mądrym przesłaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Fajna pomoc w wytłumaczeniu dziecku nowej sytuacji, uświadomienie mu, że pojawienie się w domu młodszego rodzeństwa wcale nie zmieni rodzicielskich uczuć względem starszych dzieci.  Książka mądra, fascynująca, pomagająca młodemu czetelnikowi zrozumieć swoje uczucia i ucząca jak może sobie z nimi radzić. Barwne ilustracje w genialny spodób oddają emocje, które przeżywają wszyscy bohaterowie tej lektury.


Książka do kupienia - TUTAJ i TUTAJ
    

Na koniec zostawiłam najlepsze (naszym skromnym zdaniem oczywiście ;)  )

Serię książek o Tappim Marcin Mortka Wyd. Zielona Sowa

Seria przygód dobrodusznego Wikinga o imieniu Tappi i jego wiernego, psotnego druha Chichotka mieszkających wraz ze swymi przyjaciółmi w Szepczącym Lesie. Marcin Mortka w krótkich, a zarazem niezwykle ciepłych i pełnych dobrych emocji opowiadaniach, pokazuje dzieciom czym jest przyjaźń i lojalność, jak odróźnić dobro od zła, czym jest uczciwość i wiele, wiele innych życiowych mądrości. Bohaterowie przeżywają mnóstwo niezwykłych przygód, równie dziwnych co niebezpiecznych i to właśnie czyni je tak pasjonującymi.
Jestem przekonana, że historia przyjacielskiego wikinga idealnie wpasuje się w gusta dzieci stale spragnionych magicznych opowieści oraz przygód po niezwykłej krainie, która w magiczny sposób oddziaływuje na ich wyobraźnię.

Książka "Tappi i pierwszy śnieg" do kupienia -TUTAJ   Powyższy wpis, podobnie jak pozostałe, powstał pod osłoną nocy, także ................ nie powiem, napracowałam się przy nim. Jeśli  podobał Ci się, czy też okazał się przydatny, napisz mi o tym, polub, zostaw ślad w postaci komentarza. To dla mnie miłe, ważne i niezwykle motywujące.
           Jeśli uważasz, że jeszcze komuś może okazać się pomocny, nie wstydź
się – puść go dalej w eter.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego