Nowości w dziecięcej biblioteczce cz. 6 cała - 21-01-2018 - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

książki

Kocioludek długowłosy, czyj to szkielet, LEGO – niesamowite pomysły czyli książki, które zaczarują
i oczarują każde dziecko.W dzisiejszym zestawieniu mam absolutnie totalne hity, od których Maciek nie może się oderwać. Zestawienie podzieliłam na dwie tury, żebyście nie doznali szoku ;)

To co? Gotowi ?


"Kocioludek długowłosy"  Keret Etgar  Wyd. W.A.D.

to historia chłopca, który cierpi z powodu zbyt małej ilości czasu poświęcanemu mu przez ojca. Kiedy wspólna wyprawa do ZOO kończy się fiaskiem z powodu ważnego służbowego telefonu, główny bohater zmuszony jest samodzielnie kontynuować wycieczkę. Co i kogo spotkał w czasie swej przygody oraz co z tego wyniknie, zaskoczy nie tylko młodego czytelnika ale da do myślenia również nieco starszemu odbiorcy?

Książka bardzo pasująca do dzisiejszych czasów. Porusza bardzo ważny temat jakim są relacje między ojcem a synem, rodzicami i dziećmi we współczesnym świecie.  Bardzo mądra, ciepła opowieść dla całej rodziny. Polecam ją szczególnie Nam – Rodzicom.

Nooooo i jeszcze te bajecznie kolorowe ilustracje.

Książka do kupienia TUTAJ
Czyj to szkielet ? Henri Cap i Raphaël Martin Wyd. Mamania


Prawdziwy hit dla młodych pasjonatów nauki. Jeśli ktoś kiedykolwiek powiedział, że kości są nudne, to po przeczytaniu tej książki diametralnie zmieni zdanie, bowiem szkielet to jeden z najbardziej fascynujących elementów wielu organizmów. Może i kości są odrobinę straszne, ale w żadnym razie nie są nudne.  
Książka stanowi obszerny zbiór najważniejszych i najciekawszych informacji na temat szkieletów. Moją sympatię zyskała również za sprawą krótkich i zwięzłych opisów, które dodatkowo zostały opatrzone przyjrzystymi i zabawnymi ilustracjami.  
Na tle innych publikacji popularnonaukowych książkę wyróżniają ruchome klapki, pod którymi skrzętnie ukryte zostały zagadki. Zdecydowana ich większość dot. szkieletów i ich fragmentów, do których należy dopasować ich „właściciela”.
Pomysł z klapkami zdecydowanie trafiony. Nic tak nie cieszy dzieci jak odkrywanie kolejnych klapek czy okienek.  

Coś czuję w kościach, że ta książka spodoba się nie tylko mojemu Maćkowi.

Książka do kupienia TUTAJ

    

"Niesamowite pomysły LEGO" Opracowanie zbiorowe Wyd. Ameet

I na koniec prawdziwa petarda. Książka bez której żaden fan kocków LEGO nie może się obejść.
Książka zabiera czytelnika w podróż do sześciu niesamowitych światów wypełnionych po brzegi mega pomysłami i wskazówkami na zbudowanie chyba WSZYSTKIEGO. Znajdziemy podpowiedź jak zbudować statek kosmiczny, przedmioty codziennego użytku czy te ze świata fantazji. Przedstawione projekty adresowane są zrówno do chłopców jak i dziewczynek. Książka jest bardzo obszerna, także jest w czym wybierać.
Myślę, że nie trzeba zbytnio zachwalać ponadczasowych klocków LEGO, ani innych przedmiotów z nimi związanych. Książka jest niezwykle kolorową kopalnią niebanalnych pomysłów i inspiracji. Zachęca do działania a zaprezentowane modele są bardzo imponujące.

Zdecydowanie POLECAM ;)

Książka do kupienia TUTAJ


Poniżej przedstawiam Wam propozycję Maćka na wykorzystanie kubka LEGO ;) Gdyby ktoś nie wiedział, co konstruktor miał na myśli to spieszę z pomocą - jest to ARMATA ;)


   Powyższy wpis, podobnie jak pozostałe, powstał pod osłoną nocy, także ................ nie powiem, napracowałam się przy nim. Jeśli  podobał Ci się, czy też okazał się przydatny, napisz mi o tym, polub, zostaw ślad w postaci komentarza. To dla mnie miłe, ważne i niezwykle motywujące.
           Jeśli uważasz, że jeszcze komuś może okazać się pomocny, nie wstydź
się – puść go dalej w eter.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego