TU I TAM - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

04 maja 2018 .


I kolejna propozycja wypadu za miasto. Wszak wiosna po to jest, aby szwędać się i odkrywać nowe. Albo ……… leżec i pachnieć. Jak kto woli i jak to może. Tym razem na tepecie pojawiła się propozycja odwiedzenia  Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnoraficzego w Olsztynku, którego początki sięgają 1909 r. Brzmi wielce poważnie?? Nudno ?? Wcale !!!


03 maja 2018 r.


We Wrocławiu mieliśmy przyjemność gościć w ubiegłym roku, o czym pisałam Wam TUTAJ. Niewątpliwie miasto to kusi wieloma atrakcjami nie tylko dla dzieci ale również dla starszej młodzieży, jak lubię mawiać o nas – Rodzicach ;). Tym razem, jak we wstępie, na tapecie będzie ZOO i Afrykarium.


26 kwiatnia 2018 r.

Aktywna Majówka w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

Majówka zbliża się WILEKIMI krokami, a to oznacza, że czas wyruszyć z domu i spędzić choć jeden dzień z dala od znajomych kątów. Podobno nie wystarczy nie iść do pracy i zaprzestać wykonywania tych samych, codziennych obowiązków żeby w pełni wypocząć.
A jeśli hodujecie w domu małego Smerfa Ważniaka to jest to wprost wymarzona propozycja dla Was.Galeria Figur Stalowych - jedyne i niepowtarzalne miejsce z równie niepowtrzalnymi rzeźbami z recyklingu.

Ci, co byli i widzieli, wiedzą o czym mówię. Zaś Ci, którzy nie widzieli bądź zwlekają z wizytą …….. no cóż. Mam nadzieję, że zaraz po przeczytaniu posta zmienią zdanie i obiorą kierunek – Galeria Figur Stalowych w Pruszkowie.


21 lutego 2018 r.
11 lutego 2017 r.


Wystawa klocków LEGO - Warszawa Stadion Narodowy

Kochani, post będzie krótki, zwięzły i na temat. Nie ma co się rozpisywać i nadto reklamować takie miejsce i wydarzenie jak wystawa Klocków LEGO na Stadionie Narodowym w Warszawie.Klocki LEGO same się reklamują. Od siebie mogę dodać tylko tyle, że warto się tam wybrać, nawet gdybyście mieli tak jak my, wyruszyć do stolicy wczesnym rankiem.

"Dawno, dawno temu w odległej galaktyce ........"

Znacie??? Kojarzycie??? Coś Wam świta??? Noooooooooo raczej.Dziś jest 13 grudnia a już jutro, karty kalendarza krzyczeć będą 14 grudnia !!!!!!! Może i zwykła data, może i zwykły dzień dla zwykłych zjadaczy chleba, ale nie dla fanów ................. GWIEZDNYCH WOJEN !!!!

13 grudnia 2017 r.
18 października 2017 r.


Malbork i jego Dinopark - fascynujący park dinozaurów i smoków

Szukając zdjęć do kolejnego blogowego artykułu na temat, który już za kilka dni będzie tematem HOT, a mianowicie przebrania z okazji Halloween, natknęłam się na kilka zdjęć z naszej ubiegłorocznej wyprawy do Malborka i jego DINOPARKU.  Starsza "młodzież" Malbork kojarzy raczej z zamkiem, ale ci którzy posiadają potomstwo znają go z innej strony....................Wrocław i jego kolejkowo - mini świat i MEGA frajda

Wrocław to bardzo urokliwe miasto, ze swymi licznymi starymi kamienicami, przepięknymi i niepowtarzalnymi muralami zdobiącymi fasady kamienic, starymi bramami za którymi czai się dawno zapomniana historia. Miasto dwóch biegunów, ciche i spokojne a z drugiej strony ....................


19 września 2017 r.Papugarnia, miejsce niezwykle egzotyczne i kolorowe

W sobotę 08.07. przy ul. Lubelskiej 29 C w Olsztynie, została otwarta papugarnia, miejsce niezwykle kolorowe i egzotyczne.  Pomysłodawcami są Pan Bartłomiej Gock-Rudzki oraz jego wspólnik Pan Wojciech Kempiński.
Zebrali oni ok. 50 papug które reprezentują 10 różnych gatunków pochodzących z egzotycznych zakątków naszego globu............

15 lipca 20017 r.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego