Wystawa klocków LEGO - 11-02-2018 - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

TU I TAM
 
Kochani, post będzie krótki, zwięzły i na temat. Nie ma co się rozpisywać i nadto reklamować takie miejsce i wydarzenie jak wystawa Klocków LEGO na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Klocki LEGO same się reklamują. Od siebie mogę dodać tylko tyle, że warto się tam wybrać, nawet gdybyście mieli tak jak my, wyruszyć do stolicy wczesnym rankiem.

UWAGA !!!! Bilety WARTO nabyć oniline nieco wcześniej, wóczas unikniecie stania w kolejce. Posiadacze biletów elektronicznych (nie trzeba ich drukować) obsługiwani są przy innym stanowisku i wchodzą inną bramką. Trwa to znacznie szybciej i sprawniej.
 
Choć ludzi było sporo (piątek godz. 11:00 ) to na powierzchni 3000 m2 nie było tego widać. Po wystawie poruszaliśmy się swobodnie, przy gablotach nie było tłoku, nawet w strefie zabaw, dzieci poruszały się swobodnie i płynnie zmieniały stanowiska zabaw.

Wystawa została podzielona na 12 stref.
Strefa 1 - Strefa gigantów począwszy od batmobilu i postaci Batmana skończywszy na fikcyjnym latającym lotniskowcu Helicarrier mierzącym 5 metrów długości.
 

 
 
Strefa 2 – Aleja polskich gwiazd sportu w skali 1:1 (akurat ta strefa najmniej zainteresowala naszego Dziedzica).

 

Strefa 3 – Human body i nietypowa lekcja biologii. Niewiele eksponatów ale i tak fajnie było zobaczyć ludzki szkielet, mózg, płuca czy układ pokarmowy.

 

Strefa 4 – Postaci ze świata kultury, sztuki i nauki.

 

Strefa 5 – Figury superbohaterów oczywiście również w skali 1:1. Kogo można zobaczyć ???? Ano reprodukcję Spidermana, Hulka, Thora, Kapitana America, Iron Mana oraz wspomnianego już Batmana.

 
Strefa 6 – Edukacja (w sumie nie wiem po co wyszczególniona została ta strefa, ponieważ w niej właśnie zawarte są wszystkie pozostałe strefy ze swoimi budowlami przedstawiającymi architekturę zabytkową oraz współczesną, interaktywnymi eksponatami, gwiazdami sportu itp. itd.)

 
Strefa 7 – Wielkie budowle przedstawiające dawną oraz współczesną architekturę m.in.: Obserwatorium astronomiczne w Greenwich, Operę w Budapeszcie, Dworzec w Paryżu czy też Kapitol.

 

Strefa 8 – STAR WARS DISTRICT z bogatą kolekcją eksponatów przedstawiających najbardziej charakterystyczne statki, bronie, postaci, sceny, bazy oraz bitwy.

 

Strefa 9 – kultowe bajki a w niej m.in. Wioska Smerfów (niestety bez Gargamela i jego wiernego sierściucha Klakiera ), My Little Pony, Księżniczki z bajek Disneya, Alicja w Krainie Czarów, Harry Potter, Angry Birds

 

Strefa 10 – ROBOTYKA z serią modeli, które dzięki zastosowaniu zasad mechaniki miały być wprawione w ruch. Miały być, bo niestety nie wszystkie modele działały. Czemu ?? Nie wiem. Jeśli to wina baterii czy też akumulatorków, to powinny być one na bieżąco wymieniane. Szkoda, że tak się nie stało.

 

Strefa 11 – Fantastyka i szeroko rozumiany świat magii, niezwykłości i fikcji. I ten właśnie świat najbardziej mi osobiście się podobał. Użycie kolorowego, zmieniającego się światła w fantastyczny sposób przedstawiało niezwykle kolory klocków. Wszystko było idealnie zgrane i skomponowane. SUPER !!!!!!!!
 
Bardzo ciekawie wyglądają budynki, czy też całe krainy wykonane z klocków tego samego koloru np. kraina lodu czy też czerwony zamek.

 

Strefa 12 - Mozaiki czyli galeria obrazków wykonanych z klocków Lego

Podczas gdy nasze smerfy bawią się w strefie ZABAW, Rodzice mogę spokojnie wypić kawkę i odpocząć przy jedynym ze stolików barowych, bacznie obserwując swoje latorośle.
 
Na terenie obiektu (obok wystawy) znajduje się bar, gdzie można zjeść ciepły posiłek. Niestety nie podam Wam więcej szczegółów, ponieważ nie mieliśmy ani czasu, ani potrzeby zatrzymywać się tam. Ale dobrze wiedzieć, że coś takiego w ogóle jest.

 
Było SUPER !!!!! Nasz pobyt na wystawie trwał ponad 3 godziny i gdby nie fakt, że w planach mieliśmy jeszcze jedną wystawę, zostalibyśmy znacznie dłużej.
Wady ?????? Kilka
1.      Brak biletów ulgowych dla dzieci. Taryfę ulgową mają jedynie dzieci, które mają nie więcej niż 95 cm. wzrostu (one wchodzą za darmo).
2.      Nie wszytskie ruchome modele ze strefy 10  działały.
3.      Kiepsko oznakowana wystawa STAR WARS i Human body. Mieszcząca się w oddzielnych pomieszczeniach.

Po więcej szczegółów zapraszam TUTAJ
   Powyższy wpis, podobnie jak pozostałe, powstał pod osłoną nocy, także ................ nie powiem, napracowałam się przy nim. Jeśli  podobał Ci się, czy też okazał się przydatny, napisz mi o tym, polub, zostaw ślad w postaci komentarza. To dla mnie miłe, ważne i niezwykle motywujące.
           Jeśli uważasz, że jeszcze komuś może okazać się pomocny, nie wstydź
się – puść go dalej w eter.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego