ZOO i Afrykarium - Maminy Galimatias

Maminy Galimatias
Przejdź do treści

Menu główne:

TU I TAM

Miało być tak:
Jeśli należycie do grona szczęśliwców, czyli tych, którzy mogą cieszyć się długim majowym weekendem, a nie macie pomysłu na jego spędzenie, to gorąco polecam Wam Wrocław a wraz z nim ZOO i Afrykarium.”

A jest tak:
Majówka już trwa w najlepsze, więc trochę późno na podsuwanie Wam pomysłów na jej spędzenie. Choooociaż? W suuuuuumie? Jeśli nie boicie się spontanicznych wypadów i robicie co Wam w duszy gra (a może właśnie teraz rozbrzmiewają w niej pierwsze nuty i akordy utworu pt. „Wypad gdzieś dalej”), to jest to propozycja idealna dla Was!!!
 
We Wrocławiu mieliśmy przyjemność gościć w ubiegłym roku, o czym pisałam Wam TUTAJ. Niewątpliwie miasto to kusi wieloma atrakcjami nie tylko dla dzieci ale również dla starszej młodzieży, jak lubię mawiać o nas – Rodzicach ;). Tym razem, jak we wstępie, na tapecie będzie ZOO i Afrykarium.

Ok. Jesteśmy we Wrocławiu. Po długiej i trwającej wiele godzin podróży czas ruszyć ku przygodzie.
 
Z racji tego, że Hostel w którym się zatrzymaliśmy TUTAJ  oddalony jest od ZOO w odległości tylko 3 km., trasę te pokonaliśmy z przysłowiowego buta. Dla nas ważne było to, żeby miejsce naszego noclegu znajdowało się w takiej odległości, aby nasz sześcioletni piechur był w stanie przejść o własnych siłach w każde miejsce, które mieliśmy w planach odwiedzić. Trasa prowadząca od Hostelu do ZOO zaprowadziła nas pod bramę umiejscowioną na tyłach ogrodu zoologicznego. Mieliśmy wrażenie, że jest to wejście, o którym chyba wiedzieli tylko nieliczni. Tuż przed otwarciem kasy, byliśmy jako trzeci w kolejce, a za nami podążały jednostki.

Bilety. TUTAJ warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi możliwościami i wariantami ich zakupu i wybrać opcję idealną dla siebie.
 
Teren całego kompleksu jest O-G-R-O-M-N-Y. Wprost niewyobrażalnie duży i wręcz onieśmiela swoim rozmiarem. Prócz wielu, wielu, wielu wybiegów dla zwierząt dostępnych jest 12 pawilonów tematycznych ukazujących określony regiony świata lub wybrane grupy zwierząt. I tak:
1. Afrykarium
2. Akwarium
3. Krokodylarnia (obecnie w remoncie)
4. Małpiarnia
5. Pawilon Madagaskar
6. Pawilon Małp Człekokształtnych
7. Ptaszarnia (obecnie w remoncie)
8. Ranczo i Dzieciniec
9. Sahara
10. Słoniarnia
11. Teraria
12. Terrarium z Motylarnią i "Smokami Indonezji"
13. Pawilon „KLIMAT, LUDZIE, ZWIERZĘTA”
 
Afrykarium to  unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:
1. Morze Czerwone
2. Afryka Wschodnia
3. Kanał Mozambicki
4. Wybrzeże Szkieletów
5. Dżungla nad rzeką Kongo
 
Przez cały rok realizowane są pokazowe karmienia zwierząt, a informacje o godzinach karmienia poszczególnych gatunków umieszczane są na mapach usytułowanych na terenie obiektu. Dodatkową atrakcją dla młodych miłośników przyrody są organizowane w okresie wiosenno-letnim spotkania z opiekunami wybranych gatunków zwierząt, którzy prócz tego że opowiadają o swojej codziennej pracy, dzielą się również wiedzą na temat swoich podopiecznych.

Na terenie całego obiektu znajduje się kilka punktów gastronomicznych, ale jak się domyślacie w kolejce trzeba odstać swoje.

No wiec??? Skusicie się ??

   Powyższy wpis, podobnie jak pozostałe, powstał pod osłoną nocy, także ................ nie powiem, napracowałam się przy nim. Jeśli  podobał Ci się, czy też okazał się przydatny, napisz mi o tym, polub, zostaw ślad w postaci komentarza. To dla mnie miłe, ważne i niezwykle motywujące.
           Jeśli uważasz, że jeszcze komuś może okazać się pomocny, nie wstydź
się – puść go dalej w eter.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego